French German Italian Polish Russian Spanish
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

O nás

There are no translations available.

 

Jmenuji se Michaela Holá a vítám vás na internetových stránkách chovné stanice papillonů Nový krystal.
 
I když máme v názvu »nový« naše tradice má kořeny v historii dlouhé čtvrt století . Stanice byla založena v roce 1986 a působila souběžně s chovnou stanicí Zlatý krystal, který dosud nesl hlavní aktivity v chovu i na výstavách a v němž jsem se podílela zejména na výchově psů a jejich předvádění. Bylo vychováno mnoho Interchampionů a národních šampionů, vystavovaní psi a fenky získali desítky ocenění BOB, přes 100x CACIB a další tituly. Účastnila jsem se rovněž tvorby hlavních zásad chovu, výběru chovných jedinců a tvorby chovných linií.
 
Nyní nastal čas, aby se Nový krystal vydal svou vlastní cestou. Hodláme stavět na moderních komunikačních možnostech, které rozšiřují prostor pro výměnu informací a nabízejí širší výběr chovných jedinců a krytí.
 
 

Nový krystal oživil svoje aktivity

 
Ze zahraničí jsme dovezli krycího psa, který se ideálně hodí na vybranou linii. Jejím základem je Interchampion Lainia Zlatý krystal, její dcera Apsara Zlatý krystal a importovaný pes Domino z linie Gallinas – Dánsko. Všichni mají společné předky z anglických, dánských a švédských chovů.
 
Štěňata z Nového krystalu jsou již exportována do zahraničí. Domov našla v chovech i tak vzdálených jako je např. Thajsko.
 

Náš cíl

 
Naším cílem je vychovávat zdravé a krásné jedince, kteří budou své vlastnosti předávat svým potomkům. Upevnit jejich exterier tak, aby vyhovovali nejen standardu FCI, ale i přísnějším standardům – Velké Británie  a USA. Záleží nám i na tom, aby naše štěňata nebyla bázlivá či agresivní. Jsou socializovaná, milují člověka. Jsou zvyklá na město, procházky, snášejí i cizí psy. S majiteli našich štěňat zůstáváme v kontaktu a jsme připraveni jim vždy pomoci.